Program Özellikleri

Multibem Erken Çocukluk Eğitim Yaklaşımı

Çocukların doğaya dokunarak ve onu hissederek öğrenmesi için eğitimlerin büyük bir bölümü doğada planlanmıştır. Multibemde çocuk keşfetmeyi öğrenir. Her çocuğun bir büyüteci bir mezurası ve bir de göz bandı vardır. Gözü kapalıyken yağmurun sesini dinler onu resmetmeye çalışır. Büyüteçle ağaçların yapraklarını inceler, mezurasıyla ağaç gövdelerinin kaç cm olduğunu öğrenir. Bazen çocuğumuz martılarla yarışırken yerdeki salyangozu selamlar.

Değerler Eğitimi

Erken çocukluk döneminde Değerler Eğitimi çok önemlidir. Çocuklar Değerler Eğitimiyle problem çözme yeteneği kazanır. Değerler Eğitimi etkinlikleriyle çocukların fark etme, düşünme yetenekleri pekiştirilmektedir.Değerler, davranışlarımıza yön veren standartlardır. Anaokulumuzun amaçlarından biri de, çocuklarımızda sağlıklı, tutarlı ve dengeli bir kişilik oluşturmaktır. Değerler eğitimi, yalnızca erdemli ve ahlaklı olmaya dikkat çekmemekte, bunun yanı sıra öğrencilerin dinî ilimleri de hakkıyla öğrenmesi konusunda onlara destek sağlamaktadır. Çocuklarımızın sosyal becerilerini geliştirmek için ev ortamı ve ev ortamı dışında çeşitli yöntemler ve etkinlikler uygulamaktayız.

Dil Eğitimi

Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları özel bir müfredata sahiptir. Çizgi çalışmaları, işitsel ve görsel dikkat çalışmaları ile okuma yazma becerileri için tüm yeterlilikleri, oyun temelli etkinliklerle öğretilir. Öğretimimiz temel kelime ve yapı bilgisini kapsarken, çocukların öğrenirken eğlenmesini hedeflenir. Oyun kartlarından oluşan Dil çalışma kitabı ile dil gelişimi desteklenir.

Robotik ve Kodlama Eğitimi

Oyunun gücüyle hazırlanan, çocukların matematik becerilerine doğal bir temel hazırlamayı hedeflemekteyiz. Ele aldığımız konular çocukların sayı tanıma, sayı sayma, örüntü oluşturma, şekil tanıma, kavram tanıma, sayı yazma, dikkat becerileri, renklerin algısı, gruplandırma, eşleştirme, hafıza-görsel algı, hayal gücü, görsel dikkat, el göz koordinasyonu, iş birliği ve hareket kabiliyetlerini geliştirmeyi hedefler.

Öğretmenlerimiz

Öğretmenler söz konusu olduğunda, standartlarımız sizininkiler kadar yüksektir. Öğretmenlerimiz çocuk bakımı ve eğitiminin nasıl olması gerektiğini bilen yüksek eğitimli, alanında uzman özel kişilerdir. Kadromuzu bilgili, başarılı, deneyimli, yenilikleri takip eden, dinamik ve özverili öğretmenlerden oluşturmaktayız. Sürekli yenilikleri takip eden özverili, genç ve dinamik öğretmenlerimiz başarıya yürürken hep yanınızda olacaktır.

Sorunuz mu var?

Belli bir planın veya programın ayrıntılarını öğrenmek isterseniz, bize e-posta ile ulaşablirsiniz. Tüm sorularınıza memnuniyetle cevap vereceğiz.